JUNIOR (U18) LEÁNY ÉS NB I. NŐI CSAPATUNK EREDMÉNYEI ÉS STATISZTIKÁI

Álló sor (balról): Tatár István (edző), Tamkó Hédi, Harsági Lili, Pelle Fanni, Josepovits Kinga, Szeles Dorka, Kerti Barbara, Takács Noémi, dr. Gyarmati István (edző), Sámuel Gergely (erőnléti edző). Ülő sor (balról): Pásztor Arina, Sárkőzi Flóra, Tatár Hanna, Fodor Lili, Zwick Tamara, Bodnár Nóra Bettina, Pásztor Arina.

Álló sor (balról): Tatár István (edző), Tamkó Hédi, Harsági Lili, Pelle Fanni, Szeles Dorka, Kerti Barbara, Tálas Lívia, Takács Noémi, dr. Gyarmati István (edző) Sámuel Gergely (erőnléti edző). Ülő sor (balról): Tatár Hanna, Gallyas Andrea, Sárkőzi Flóra, Fodor Lili, Zwick Tamara, Bodnár Nóra Bettina.

2023. január 29. - NB I. női amatőr bajnokság

Szolnoki MÁV SE - Zsíros Akadémia Kőbánya 68 -94 (14-34, 17-18, 12-28, 25-14)

2023. január 26. - Nemzeti Leány Junior Bajnokság

Csata DSE – Zsíros Akadémia Kőbánya 100-38 (19-8, 31-8, 32-8, 18-14)

Fodor Lili 4, Tatár Hanna 9, Pelle Fanni 2, Szeles Dorka 6, Josepovits Kinga 6. Csere: Kerti Barbara 1, Pásztor Arina 4, Zwick Tamara: 4, Bodnár Nóra Bettina 2, Sárközi Flóra, Tamkó Hédi.

statisztika

A rájátszás első fordulójában a Csata DSE vendégei voltunk. Ellenfelünk az első pillanattól kezdve nagy ritmusban, agresszíven, keményen kosárlabdázott. Ezt a ritmust nagyjából az első negyed közepéig tudtuk tartani, ezt követően sajnos nyílt az olló, fokozatosan húzott el tőlünk ellenfelünk. A második és harmadik negyedben sajnos osztálykülönbség volt a két csapat között, és a negyedik negyedben voltak ugyan biztató jelek, de összességében sajnos ez a teljesítmény nagyon kevés volt, ezen az estén nem volt egy súlycsoportban a két csapat. Mind hozzáállásban, mind játékban sokkal több kell!

2023. január 20. - NB I. női amatőr bajnokság

DVTK Akadémia U23 - Zsíros Akadémia Kőbánya 85-52 (21-20, 25-9, 21-9, 18-14)

statisztika

A mérkőzés felvétele itt. >>

2023. január 12. - NB I. női amatőr bajnokság

Ajka - Zsíros Akadémia Kőbánya 75-64 (15-12, 18-24, 18-10, 24-18)

statisztika

2023. január 11. - NB I. női amatőr bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya - Kecskeméti KC 82-51 (22-8,17-14,19-21,24-8)

statisztika

2022. december 17. - Nemzeti Leány Junior Bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya - DVTK Akadémia/B 85-54 (22-17, 20-15, 21-7, 22-15)

statisztika

2022. december 14. - NB I. női amatőr bajnokság

Vasas Akadémia II. - Zsíros Akadémia Kőbánya 74-40 (18-18, 25-10, 18-3, 13-9)

statisztika

2022. december 11. - NB I. női amatőr bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya - DEAC KA 52-55 (14-11, 20-8, 13-12, 5-24)

statisztika

2022. december 10. - Nemzeti Leány Junior Bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya - Vasas Akadémia 65-80 (14-21, 13-16, 20-18, 18-25)

statisztika

2022. december 7. - NB I. női amatőr bajnokság

Nyíregyházi Kosársuli - Zsíros Akadémia Kőbánya 67-43 (9-11, 18-12, 18-4, 22-16)

statisztika

2022. december 3. - Nemzeti Leány Junior Bajnokság

BEAC Újbuda KA/A – Zsíros Akadémia Kőbánya 73-72 (21-18, 13-18, 17-21, 22-15)

Fodor Lili 10, Pelle Fanni 9/3, Pásztor Arina 20, Kerti Barbara 2, Josepovits Kinga 19. Csere: Tatár Hanna 3, Szeles Dorka 4, Zwick Tamara 5, Takács Noémi, Sárközi Flóra, Tamkó Hédi, Bodnár Nóra Bettina.

statisztika

A 8. fordulóban a BEAC Újbuda KA/A csapatának vendégei voltunk. Az első, egymás elleni mérkőzésünket minimális, három pontos különbséggel nyertük meg, így szoros csatára volt kilátás. Helyzetünket nehezítette, hogy betegség miatt Tatár Hanna és Szeles Dorka pénteken tudott először bekapcsolódni az edzésmunkába. Rosszul kezdtük a mérkőzést, de 0-4 után sikerült rendezni a sorokat, a negyed közepétől már a vezetést is átvettük. Sajnos már ebben az időszakban is rengeteg, szám szerint nyolc ziccert hagytunk ki, mely hibánkat ellenfelünk kíméletlenül kihasználta, és megbüntetette. Egy kihagyott ziccerünk utáni rendezetlen védelem elleni játékból Drahos Leila kosarával alakult ki az első negyed végeredménye: 21-18, nem ide. A második negyedben végig kiélezett csata folyt a pályán. Sajnos a ziccerek kihagyását ebben a negyedben is folytattuk, ezért nem sikerült nagyobb előnyt szerezni, de a feljavuló védekezés eredményeképpen a negyed végére két pontos előnyt szereztünk. Ebben az időszakban különösen Josepovits Kinga, Zwick Tami, Pelle Fanni és Pásztor Arina teljesített jól. A második félidőben végre sikerült egy kicsit ellépni ellenfelünktől. Arina hatalmas védőmunkával kikapcsolta a játékból Drahos Leilát, mellette támadásban is extra teljesítményt nyújtott, bementek a ziccerek, bementek a büntetők végre egy viszonylag komolyabb előnyt sikerült kiharcolnunk. Amit a harmadik negyedben felépítettünk, leomlott a negyedikre…. Már az első mérkőzésen is látni lehetett, hogy ellenfelünk szívós, jó csapat, a mérkőzés végéig küzd, hajt, megy minden labdáért. Sajnos a negyedik negyed elején sorrendben eladott labdával, kihagyott ziccerrel, büntető utáni elalvással és elvesztett védőlepattanóval, és végül eladott labdával sikerült visszahozni a mérkőzésbe jól küzdő ellenfelünket, akik 58-57 arányban átvették a vezetést (melyet a mérkőzés végéig már nem adtak ki a kezükből). Ahogy ilyenkor lenni szokott, ellenfelünk vérszemet kapott, mi pedig összeomlottunk. Dicsérte illeti a lányokat, hogy ebből a mélységből sikerült visszajönni, és végül Zwick Tami duplájával sikerült egy pontra faragni a hátrányt (73-72), 9 másodperccel a vége előtt. Ellenfelünk időkérése után nem sikerült faultolni (nem ezen múlt), így ez maradt a végeredmény is. Egyenlő erők küzdelme volt, amelyet ellenfelünk javára az első félidőben kihagyott ziccereink és a negyedik negyed eleji rövid zárlat döntött el. Az egymás elleni eredmény tekintetében jobbak vagyunk, de ez egy nyerhető mérkőzés volt. Be kell dobni a ziccereket! A vereség ellenére több jó egyéni teljesítmény volt a csapatban – Josepovits Kinga, Pelle Fanni az első félidőben, Zwick Tamara, Fodor Lili - melyek közül Pásztor Arináét emelhetjük ki ezen a napon, aki mind támadásban, mind védekezésben extra teljesítményt nyújtott. Köszönjük szurkolóinknak a bíztatást! Folytatás hazai pályán a Vasas ellen.

2022. november 30. - Nemzeti Leány Junior Bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya - NKA Pécs 76-80 (19-24, 17-22, 16-21, 24-13)

Fodor Lili 13, Pelle Fanni 4, Pásztor Arina 4, Kerti Barbara 2, Josepovits Kinga 30. Csere: Zwick Tamara: 8, Takács Noémi 11, Sárközi Flóra 2, Tamkó Hédi 2, Bodnár Nóra Bettina.

A 7. fordulóban a NKA Pécs/A csapatát láttuk vendégül, betegség miatt Tatár Hanna és Szeles Dorka nélkül. A mérkőzést jól kezdtük, de 9-7-es vezetésünk után Rátkai Eszter triplája egy 12-0-s pécsi sorozat kezdetét jelezte (9-19), mely után azonban a mi perceink következtek, és a második negyedben Josepovits Kinga közelijével 28-28-nál már ismét egál volt a mérkőzés. Fodor Lili és Zwick Tami pontjaival tapadtunk ellenfelünkre, de megint jött egy pécsi rohanás, így a félidőben 10 pontos hátrányba kerültünk. A harmadik negyedben tovább nyílt az olló, a negyed végére már 15 pont is volt a hátrány. A mérkőzés eldőlni látszott, de a különbség nem volt mindegy. A negyedik negyedben továbbra sem találtuk a játékunkat, minden pontunkra volt válasz, állandósulni látszott a 15 pont környéki különbség. A helyzet, szinte varázsütésre a 37. percben változott meg. Takács Noémi dupláját követően az utolsó három percet 13-1 arányban sikerült megnyerni és végül így 4 pontos vereséget szenvedtünk, ami foghíjás keretünkkel tisztes helytállásnak nevezhető. Egyénileg Josepovits Kinga 30 pont, 7 lepattanós teljesítménye, valamint Takács Noémi, Zwick Tamara és Fodor Lili játéka emelhető ki.

statisztika

2022. november 20. - NB I. női amatőr bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya – Ajka 49-83 (14-27, 15-17, 14-23, 6-16)

Fodor Lili 15/3, Tatár Hanna 4, Gallyas Andrea 8, Szeles Dorka, Tálas Lívia. Csere: Takács Noémi 4, Pelle Fanni 9, Kerti Barbara, Zwick Tamara 4, Tamkó Hédi 4, Bodnár Nóra Bettina 2 Sárközi Flóra.

statisztika

A NŐI AMATŐR NB I. Zöld csoportjában szereplő csapatunk vasárnap hazai pályán lépett pályára bajnokság a 6. fordulójában. Ellenfelünk a jó erőkből álló Ajka csapata volt, melyben csapatunk volt játékosa, Kutrik Dóri is pályára lépett. A jó kezdés után, már az első negyed közepén jött egy hullámvölgy, amiből, leszámítva a harmadik negyed elejét, nem is sikerült már kijönnünk. Egész egyszerűen semmi nem akart működni. Mind a felállt védelem elleni játékban, mind az átmeneti játékban olyan hibákat követtünk el, amelyeket egy ilyen játékosállománnyal rendelkező csapat ellen nem lehet elkövetni. A harmadik negyed elején még volt egy kisebb fellángolásunk, de 38-47 után kaptunk egy hármast, eladtuk a labdát, villámgyorsan 38-56 lett, az érdemi kérdések eldőltek. Talán jókor jött ez a vereség, és ha tudunk tanulni belőle, akkor a későbbiekben még sokat profitálhatunk belőle.

2022. november 16. - Nemzeti Leány Junior Bajnokság

Kecskeméti KC – Zsíros Akadémia Kőbánya 71-75 (22-24, 14-23, 17-16, 18-12)

Tatár Hanna 11, Fodor Lili 10, Pásztor Arina 10, Szeles Dorka 4, Josepovits Kinga 19. Csere: Pelle Fanni 17/3, Kerti Barbara 4, Bodnár Nóra Bettina, Sárközi Flóra, Takács Noémi, Zwick Tamara, Tamkó Hédi.

statisztika

A junior bajnokság 6. fordulójában Kecskeméten szerepeltünk. A későbbi folytatás szempontjából mindkét csapatnak fontos volt a mérkőzés. Az első pontokat mi szereztük meg, ezt követően fej-fej mellett haladt a két csapat. Ebben az időszakban a védekezésünk nagyon nem akart összeállni, szerencsére a támadás rendben volt, így az első negyedet 24-22-re sikerült megnyerni. A második negyed első felében tovább folytatódott az első negyed játéka, két pont ide – két pont oda, semelyik csapat sem tudott ellépni a másiktól. Változás a 14. percben 30-30-nál következett be - az egyébként az egész meccsen remekül játszó – Pelle Fanni közelijével átvettük a vezetést, és mint később kiderült ez egy 11-0-s rohanás kezdetét jelentette. Fannin kívül, Fodor Lili, Josepovits Kinga és Pásztor Arina felelt a pontokért, mellettük a padról érkező Kerti Barbi extra védekezését és mezőnymunkáját emelhetjük ki. Az itt megszerzett előny - mint később kiderült – döntően befolyásolta a mérkőzés alakulását. A harmadik negyedben sikeresen őriztük meg az előnyünket, és egészen a 35. percig úgy tűnt, hogy kézben van a mérkőzés, ekkor azonban jött a rövidzártlat és pillanatok alatt 4 pontra zárkózott ellenfelünk (66-70). Kinga büntetője törte meg négy perces gólcsendünket, Pelle Fanni legjobbkor dobta meg a 17. pontját, védőoldalon pedig egy nagyon lelkes, kemény védekezéssel sikerült a végén a magunk javára fordítani a mérkőzést, és ha minimális különbséggel is, de az egymás elleni eredményben is jobbak vagyunk. Egyénileg a második negyed második felében pályán lévő ötös – Fodor Lili, Kerti Barbi, Josepovits Kinga, Pásztor Arina, Pelle Fanni - emelhető ki, de ismét elmondható - amit többek között a csapatszinten kiosztott 21 gólpassz is alátámaszt - hogy hogy minden játékosunk tett azért hogy ezt a mérkőzést meg tudjuk nyerni. Szép volt lányok! Így tovább!

2022. november 12. - Nemzeti Leány Junior Bajnokság

DVTK Akadémia/B – Zsíros Akadémia Kőbánya 44-66 (11-20, 13-16, 9-9, 11-21)

Tatár Hanna 12/3, Fodor Lili 6, Pásztor Arina 4, Szeles Dorka 1, Josepovits Kinga 15, Pelle Fanni 10/3, Sárközi Flóra 9/3, Kerti Barbara 3, Takács Noémi, Zwick Tamara, Tamkó Hédi.

statisztika

Csak a győzelemmel lehetünk elégedettek….

2022. november 4, 6. - NB I. női amatőr bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya - Szolnoki MÁV SE 104-44 (32-9, 30-6, 18-14, 24-15)

Tatár Hanna 4, Pásztor Arina 14, Gallyas Andrea 14, Szeles Dorka 11, Tálas Lívia 16, Pelle Fanni 19, Kerti Barbara 7, Zwick Tamara 11, Tamkó Hédi 4, Sárközi Flóra 4.

statisztika

Zsíros Akadémia Kőbánya – MTK-TFSE 87-83 (22-20, 25-19, 22-20, 18-24)

Tatár Hanna 32/3, Pásztor Arina 2, Gallyas Andrea 26/3, Szeles Dorka 13/3, Tálas Lívia 6, Pelle Fanni 4, Kerti Barbara 2, Zwick Tamara 1, Tamkó Hédi 1, Sárközi Flóra.

statisztika

A NŐI AMATŐR NB I. Zöld csoportjában szereplő csapatunk pénteken és vasárnap pályára lépett, a bajnokság 3. és 4 fordulójában. Pénteki ellenfelünk a Szolnoki MÁV SE csapata volt. Az egyébként szimpatikusan küzdő és helyenként ügyes megoldásokat bemutató ellenfelünk ellen, már az első negyedben érvényesítettük a javunkra meglévő tudáskülönbséget és végül 104-44 arányban magabiztosan nyertünk. A csapatból hatan is kétszámjegyű dobóteljesítményt értek el, legeredményesebb játékosunk 19 ponttal Pelle Fanni volt.

Vasárnapi mérkőzésünk jóval nehezebbnek ígérkezett, az eddig veretlen és NB1/A csoportos játékosokat is foglalkoztató MTK-TFSE csapata volt az ellenfelünk, melyben kezdőként lépett pályára Turi Eszter, egyesületünk volt játékosa. Csapatunk nélkülözni kényszerült Harsági Lilit, akit sajnos térdsérülés miatt egész szezonra elveszítettünk, illetve Fodor Lilit, aki betegség miatt nem léphetett pályára. Remekül kezdtük a mérkőzést a negyedik perc végén 12-3-ra vezettünk, azonban Herman Aliz két hárompontosával villámgyorsan három pontra faragta a hátrányát ellenfelünk. Ezt követően ismét sikerült kilenc ponttal ellépnünk, de megint sikerült néhány hajmeresztő hibával leadni az előny nagy részét, szerencsére Tatár Hanna közelijével két pontot megőriztünk az előnyből, így az első negyedet kétpontos előnnyel zártuk. (22-20). A második negyed első felében 28-27-ig fej-fej mellett haladt a két csapat majd Gallyas Andi, Tatár Hanna és Szeles Dorka pontjaival egy 12-2-es szakasz következett, így 40-29-nél már kétszámjegyű előnyünk volt, sőt 45-33-nál már 12 pont volt az előnyünk. Sajnos megint jött egy-két hiba, így a félidőt ’’csak’’ 47-39-es vezetéssel zártuk. A nagyszünet után ellenfelünk megrázta magát, Vígh Bernadett, Király Andrea és Dömötör Petra pontjaival négyre olvadt a különbség (50-46). Szerencsére Tálas Livi és Szeles Dorka pontjaival megint közte tíz lett a különbség (58-48). Hátra volt azonban még a fekete leves. Sorrendben Király Andrea, két, Dömötör Petra egy triplájával, és Herman Aliz közelijével egy pontra olvadt az előnyünk, nem állt jól a szénánk ebben a periódusban, de Hanna és Gallyas Andi egy kilenc nullás rohamot vezényeltek, így a negyed végére már ismét tíz pont volt az előnyünk (69-59). A negyedik negyedben Gallyas Andi középtávolijával ismét 12 pont volt az előnyünk, sajnos egy-két figyelmetlenség és védekezésbéli megingás miatt a 34. percre 4 pontra olvadt az előnyünk. Itt azonban ismét megrázták magukat a lányok, szigorúbb lett a védekezésünk, és Pelle Fanni indítás ziccerével tíz pontra nőtt az előnyünk, melyből egy idegőrlő végjáték végén négyet megőriztünk, így sikerült bravúrgyőzelmet aratnunk! Tatár Hanna a mezőny legeredményesebb játékosaként 32/6, Gallyas Andi 26/6, Szeles Dorka 13/3 ponttal zárt. Tálas Livi, Pelle Fanni és Pásztor Arina hatalmas mezőnymunkát végeztek, Tamkó Hédi, Zwick Tami és Kerti Barbi most csak részfeladatokat kaptak, de azokat jól oldották meg, így ismét elmondhatjuk, hogy a CSAPATMUNKA aratott diadalt! Szép volt lányok! Így tovább!

2022. október 26. - Nemzeti Leány Junior Bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya – BEAC-Újbuda KA/A 67-64 (16-15, 20-11, 17-23, 14-15)

Tatár Hanna 16/3, Fodor Lili 4, Pásztor Arina 1, Szeles Dorka 9/3, Josepovits Kinga 21. Csere: Pelle Fanni 13/3, Kerti Barbara 1, Zwick Tamara, Tamkó Hédi 2, Sárközi Flóra, Bodnár Nóra Bettina

statisztika

A junior bajnokság harmadik fordulójában a BEAC-Újbuda KA/A csapatát láttuk vendégül. Ellenfelünk a mérkőzés előtt nyeretlen volt, egy szoros és egy viszonylag sima mérkőzésen szenvedett vereséget a NKA Pécs, illetve a Vasas csapataitól. Egyszóval nehéz, küzdelmes mérkőzésre számítottunk. A vezetést mi szereztük meg Tatár Hanna kosarával, erre Szauter Petra hárompontossal válaszolt. Ezt követően 9-9-ig – a BEAC első három kosara hárompontosból született – 13-13-ig, majd 15-15-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Az védekezésünkkel nem volt baj, Tatár Hanna, Josepovits Kinga, Szeles Dorka és Pelle Fanni révén a pontok is érkeztek, azonban jelentősebb előny kialakítása az eladott labdáink miatt nem sikerülhetett. Az első negyedet a padról remekül beszálló Pelle Fanni büntetője zárta, minimális előnnyel fordulhattunk a második negyedre. A második negyedben a védekezésünk továbbra is jól működött Kinga, Hanna, Fodor Lili és Fanni pontjaival sikerült végre jelentősebb előnyt kialakítani, a negyedet így tíz pontos előnnyel zártuk. Tudtuk, hogy ellenfelünk nem adja fel, erre a félidőben fel is hívtuk a lányok figyelmét, de sajnos ennek kevés foganatja volt, nagyon – nagyon rosszul kezdtük a negyedet, így a tíz pontos előny hamar elolvadt. Ebben a szakaszban ugyan három pontnál nem tudott közelebb jönni a BEAC – de a mérkőzés képe sajnos nagyot változott negatív irányba. És hogy a baj csőstül jöjjön, ebben az időszakban sajnos a játékvezetők részéről is volt néhány, a csapatunkat sújtó tévedés. Főképpen lépéshibák, és kétszer indulások megítélésében volt enyhe nézetkülönbség a hazai kispad és a játékvezetők között. Ha a harmadik negyedre azt mondtuk, hogy negatív irányba változott a mérkőzés képe, akkor a negyedik negyedre már nem nagyon tudunk jelzőket találni. Szauter Petra, Bencsik Luca és Séllei Lili kosaraival átvette a vezetést a BEAC (53-56). A végig remekül játszó Pelle Fanni hárompontossal egyenlített, Vita Alexandra kosara után ismét előlépett egy 2+1-es játékkal (59-58). Ezt követően azonban felváltva estek a kosarak, és a 40. percben Kókány Cecília kosarával kétpontos előnybe került ellenfelünk. Időt kértünk. Az időkérést követő támadásunkat már-már kivédekezi a BEAC, de a második félidőben egyébként (mit szépítsük) indiszponáltan játszó Szeles Dorka hárompontosával egy pontos előnybe kerültünk és ez mint kiderült kulcsmomentum volt, ugyanis a BEAC időkérést követően a lányok hatalmas védekezést produkáltak, Fodor Lili megszerezte a labdát – az egyébként szintén jó teljesítményt nyújtó - Hanna bedobta mindkét büntetőjét és utána már nem volt út a kosarunkhoz, a mérkőzést pedig Kinga - aki a mezőny legeredményesebb játékosaként zárt - blokkja zárta le. Megküzdöttünk érte!

2022. október 18. - Nemzeti Leány Junior Bajnokság

NKA Pécs - Zsíros Akadémia Kőbánya 58-68 (16-18, 18-17, 12-11, 12-22)

Tatár Hanna 12/3, Fodor Lili 20/3, Pásztor Arina 2, Szeles Dorka 5/3, Josepovits Kinga 12, Pelle Fanni 2, Kerti Barbara 2, Takács Noémi, Tamkó Hédi 7/3, Sárközi Flóra 3/3, Bodnár Nóra Bettina.

statisztika

A junior bajnokság második fordulójában Pécsre utaztunk, ellenfelünk a Rátgéber Akadémia csapata volt. A feldobásnál mi szereztük meg a labdát, de kimaradt a ziccer, az ellentámadást azonban kivédekeztük, így Fodor Lili első pontjai a vezetést jelentették. Ezt részünkről néhány kihagyott ziccer, büntető és eladott labda követte, így 6-6 után 12-6-ra húzott el ellenfelünk. Ez a forgatókönyv a korábbi mérkőzésekről már ismerős volt sajnos, de ezen a napon a lányok nem engedték elhúzni az ellenfelet, Fodor Lili triplájával, és közelijével, Pelle Fanni és Pásztor Arina közelijével már nálunk volt az előny, és Josepovits Kinga kosarával a negyedet is megnyertük! A második negyedben hullámzó volt a játék döntetlen, két pont, négy vagy öt pont ide vagy oda, de mindig volt valaki aki egy – egy jó megoldással segített. Fodor Lili tovább folytatta az első negyed ponterős játékát, Tatár Hanna is megszerezte első pontjait, Sárközi Flóra a legjobbkor dobott triplát, és Szeles Dorka közelije után egy pontos előnnyel mehettünk a félidőre. A harmadik negyedben kőkemény küzdelem folyt a pályán, az itt megszerzett ötpontos előnyt nem sikerült megtartani 46-46-al zárult a negyed. A döntés az utolsó negyedre maradt, ahol a 33 percben Tatár Hanna, Tamkó Hédi és Pelle Fanni pontjaival sikerült 8 pontos előnyt szerezni, amit sajnos azzal a lendülettel sikerült is leadni, igaz, két pont így is megmaradt. 55-53-as vezetésnél Josepovits Kinga lépett elő, először büntetőből volt eredményes, aztán Fodor Lili szenzációs átadását váltotta pontokra és máris ötpontos előnyben voltunk, ami a mérkőzésbe remekül beszálló Tamkó Hédi palánkos triplájával nyolc pontosra hízott. Erre mondják, hogy meccslabda, és mint később kiderült, az is volt, mert ezek után már nem adtuk ki a kezünkből a vezetést és végül 10 pontos győzelmet arattunk. A lányok ezen a délutánon egy rendkívül kemény, fegyelmezett és lelkes csapat védekezést mutattak be, az elmúlt mérkőzések viszonylag gyengébb védekezése után öröm volt látni, hogy mennyi energiát tesznek be a lányok a védőoldalon, csúsztak-másztak, felszántották a pályát. Ennek eredménye 19 szerzett labda, 44-38 arányban megnyert lepattanó csata, valamint ellenfelünk 34 eladott labdája. Támadó oldalon a remek egyéni teljesítmények mellett, örömteli, hogy a 68 dobott pontra 19 gólpassz jut. Nem szeretnék senkit kiemelni, igazi NAGYBETŰS CSAPATMUNKA volt. Így tovább lányok!

2022. október 16. - HEPP Kupa

Százhalombattai KSE - Zsíros Akadémia Kőbánya 79-73 (23-14, 15-20, 17-11, 8-18, 16-10)

Tatár Hanna 25/3, Fodor Lili 14, Gallyas Andrea 22, Kerti Barbara 6, Szeles Dorka, Pelle Fanni 2, Pásztor Arina 4, Bodnár Nóra Bettina 2, Takács Noémi, Tamkó Hédi, Sárközi Flóra.

statisztika

A Női HEPP Kupa első fordulójában idegenbe szólított minket a sorsolás. Ellenfelük keretében csupa rutinos játékos volt - közülük is kiemelendő Süle Krisztina – így nehéz csata várt a mieinkre. Sajnos egy teljes negyed ráment arra, hogy az ellenfelünk kemény, agresszív játéka ellen védekezésben megoldást találjunk, az első negyedben összeszedett hátrány rányomta a képét az egész mérkőzésre, mivel végig rohannunk kellett az ellenfél után. A második negyedben az egész pályás letámadás, és a mozgékonyabb támadójáték már eredményesebbnek bizonyult, a negyed végére már csak négy pont volt a hátrányunk. A második félidőben pedig 42-42-nél először döntetlen. Utána pedig eladott labda, kihagyott dobás, megint az első negyed ’’védekezése’’ és 10 pont hátrány, a negyedik negyedben pedig már 12. És még innen is volt visszaút, Kerti Barbi, Gallyas Andi és Fodor Lili pontjaival már csak egy pont a hátrány (57-56). Sajnos ekkor nem léptünk ki Tarnai Katára, aki 8 méterről dobott egy hárompontost és máris négy pont a hátrány, eldőlni látszik a mérkőzés. Azonban Pásztor Arina labdaszerzése után Tatár Hanna közelijével megint csak két pont. Süle Krisztinával szemben szabálytalankodunk, sajnos bedobja mindkét büntetőjét (a mérkőzésen 92 %-al célzott a vonal mögül), megint négy pont. Tatár Hanna hárompontosával azonban visszajövünk egy pontra, Strupka Renáta csak az egyik büntetőjét dobja be, az ellentámadásból Hanna kiegyenlít, marad 3,8 másodperc. Battai időkérés, kivédekezzük az utolsó támadást, hosszabbítás, a sírból hoztuk vissza. A hosszabbítást jól kezdtük, Fodor Lili és Gallyas Andi pontjaival még vezettünk, de innen a több játékost forgatni tudó ellenfelünk megfordította a mérkőzést, Tarnai Kata második hárompontosa lezárta a mérkőzést. Egyénileg Fodor Lili, Tatár Hanna, Gallyas Andi emelhető ki, melléjük időnként Kerti Barbi és Pásztor Arina tudott felnőni. Dicséret illeti a csapatot, hogy hátrányból tudott fordítani, de ennek ellenére többet és jobban kell védekeznünk. Ebből a szempontból egyedül a harmadik negyed első hét perce és a negyedik negyed egyes részei voltak elfogadhatóak. 73 dobott ponttal idegenben mérkőzést lehet nyerni, de 79 kapottal nem.

2022. október 12. - NB I. női amatőr bajnokság

Kecskeméti KC - Zsíros Akadémia Kőbánya 60-69 (17-18, 16-15, 9-14, 18-22)

statisztika

Kecskeméten kezdtük meg az idei szezonra területi alapon átszervezett bajnokságot. Három csoportban zajlanak a küzdelmek, csapatunk a ’’Zöld’’ csoportba került besorolásra. Az elmúlt pénteki balszerencsés vereség után mindenképpen győzni szerettünk volna, ennek megfelelő játékkal kezdődött a mérkőzés, a negyedik percben 12-2 állt az eredményjelzőn a javunkra. Ezt követően sajnos visszaesett a játékunk, a második negyedben 30-20-nál már tíz pont is volt ellenfelünk előnye. Gallyas Andi, Szeles Dorka, Tálas Livi és Tatár Hanna pontjaival sikerült egy 13-0-s rohanást produkálni, és a vezetést visszavenni (33-30), de az előnyt nem sikerült megtartani, Hévizi Dóra hárompontossal egyenlített. A második félidőben 37-37 után sikerült átvenni a vezetést és ezt a vezetést már nem is adtuk ki a kezünkből. Csapatunkból, Gallyas Andi 21 ponttal, Fodor Lili és Tálas Lívia egyaránt 12-12 ponttal, Tatár Hanna 10 ponttal zárt. Kiemelendő még Szeles Dorka és Kerti Barbi hasznos játéka, valamint a harmadik negyed lelkes csapatvédekezése.

2022. október 7. - Nemzeti Leány Junior Bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya – Kecskeméti KC 69-70 (21-19, 18-22, 25-12, 5-17)

Tatár Hanna 20/3, Fodor Lili 16, Pásztor Arina 6, Szeles Dorka, Josepovits Kinga 17, Kerti Barbara 4, Zwick Tamara 4, Bodnár Nóra Bettina 2, Takács Noémi, Tamkó Hédi, Sárközi Flóra.

statisztika

Idei első ellenfelünk a Kecskeméti KC csapata volt. A mérkőzést jól kezdtük, és egészen a nyolcadik percig jól is működött a csapat játéka, a legnagyobb előnyünket is itt jegyezhettük fel (21-13). Sajnos ezt követően szétesett a játékunk, fegyelmezetlenségek, valamint a lepattanózásban elkövetett hibák miatt az első negyed vége már szorosan alakult a második negyedben pedig át is vette a vezetést ellenfelünk, amit már nem is engedett ki a kezéből a félidő végéig. A harmadik negyedben sajnos ott folytattuk, ahol a félidőben abbahagytuk, eladott labdák, rossz döntések, kihagyott dobások követték egymást. 41-46 állt az eredményjelzőn a 21. percben, ezt követően azonban varázsütésre megváltozott a játék képe. Feljavult a védekezés, a szerzett labdákból könnyű gólokat szereztünk, beakadt az első hárompontos, ami az egyenlítést jelentette, és innen nem volt megállás, a negyed végén már 64-53 ide. Sajnos a felzárkózás sokat kivett a csapatból, a megszerzett előnyt nem sikerült a negyedik negyedben megtartani, így idegőrlő végjáték következett. A 39.percben Máté-Tóth Eszter hárompontosával visszavette a vezetést ellenfelünk (66-68). Josepovits Kinga 2+1 játékával azonban már mi jártunk előrébb (69-68). A kecskeméti időkérést követően nagyon nagyot védekezett a csapat, így 31 másodperccel a vége előtt egy pontos előnynél támadhattunk, de kapkodtunk, korán indítottunk akciót, eladtuk a labdát és az eladott labdából ziccert kaptunk, ami el is döntötte a mérkőzést. Egyénileg a Tatár Hanna, Fodor Lili, Josepovits Kinga triót emelhetjük ki, mellettük jól szállt be a padról Pásztor Arina, Zwick Tami és Kerti Barbi. A vereség okait a 25 eladott labdában, továbbá a nem megfelelő felfogású csapatvédekezésben kereshetjük, egy ilyen mérkőzés megnyeréséhez nem elég kilenc perc jó védekezés.