Álló sor (balról): Szidor Bálint (edző), Kurtán Domos, Harazin Nándor, Nádas Olivér, Kovács Krisztián, Petőházi Barnabás, Fáczán Péter, Merkler Tamás, Poór Vilmos, Sárdi István (edző) Ülő sor (balról): Csepregi-Orem Bátor, Khornauli Aleksandre, Koszoru-Keszi Nimród, Kovács-Sebestyén Zalán, Somogyi Domán, Orosz Péter, Herberth András, Acsai Sebestyén, Nyeste András, Balogi Dániel Képről hiányzik: Hangay Olivér, Szoó Botond

Kőbányai Darazsak/B - Vasas Akadémia U11 23-54 (3-11, 13-17, 2-14, 5-12)

Somogyi 8, Szabó K. 3, Nádas 3, Komáromi 2, Balogi 2, Koszoru-Keszi 1, Herberth 1, Szabó D. 1, Kurtán 1, Kis 1

MTK Budapest - Kőbányai Darazsak/B 30-66 30 -66 (4-23, 13-21, 4-10, 9-12)

SOMOGYI 17, SZABÓ D. 13, SZABÓ K. 11, Balogi 6, Herberth 5, Kurtán 5, Kis 5, Nádas 2, Komáromi 2

A felvételi hétvégéjén több csapatnál is dilemmát okozott, hogy kardinális játékosok hiányoztak. Ennek van előnye és hátránya is. Feladatunk az volt, hogy a gyakorló U12-es bajnokságban ez se tudjon kizökkenteni minket és a mára tervezett feladatokat elvégezzük! A Vasas elleni mérkőzésből sokkal többet kellett volna kihozni, mint amit a játék képe mutatott, - hiányérzet van - viszont azon kell dolgozni, hogy ez a különbség minimalizálódjon. Az MTK leány csapata magasabb és idősebb, azonban képzettségben mi tartunk előrébb és hiba lett volna ezt nem kihasználni. Jól kerestük a társakat játék közben és a pontok egy jó részét már indításból szereztük. Előbbre léptünk, ebből is tudunk tovább tanulni. Szép volt srácok!

Kőbányai Darazsak/Harmat - Budafoki Békák 66-28 (21-4, 18-12, 12-2, 15-10)

Fáczán 27, KOVÁCS-SEBESTYÉN 9, Sakyenu 7, Nagy 7, Komáromi 6, Sáfár 4, Szoó 3, Orosz 2, Kovács 1

Malév Kobrák - Kőbányai Darazsak/Harmat 45-57 (8-16, 20-10, 13-5, 4-26)

FÁCZÁN 33, Sakyenu 4, Kovács-Sebestyén 4, Komáromi 4, Szoó 4, Sáfár 3, Poór 2. Kovács 1, Mezei 1, Nagy 1

Vasárnap este került sor a 2013-as fiú csapatunk két fontos bajnoki találkozójára. Első mérkőzésünk a Budafoki Békák ellen volt, ahol kimagasló agresszivitással és csapatjátékkal sikerült egy szép győzelmet bezsebelnünk. Ugyan voltak hibáink, főleg a helyezkedéseknél és a besegítések terén is van még hova fejlődnünk, de összességében elégedettek voltunk a pályán látottakkal. Fiatal edzői pályám ellenére már sok izgalmas és jó meccsen vagyok túl. A mai második összecsapás biztosan az első helyen lesz egy ideig, ami az izgalmakat illeti. A Malév Kobrák elleni meccsről tudtuk, hogy nem lesz egy könnyű falat és a félidőig szinte fej-fej mellett haladt a két csapat. A harmadik negyedben jött egy kisebb rövidzárlat és az első negyedhez képest a játékunk egy 180 fokos fordulatot vett. Sokat hibáztunk mind támadásban, mind védekezésben. Ennek az eredménye egy 10 pontos hátrány lett. Más mérkőzésen a 10 pont nem számít akkora különbségnek, de itt a futóórának köszönhetően még az idő is ellenünk van. A 4. negyed utolsó hét percében valami történhetett a fiúkkal és Fáczán Peti vezetésével nemhogy ledolgozták a 10 pontos hátrányukat, de még rá is pakoltak 12 pontot. Ehhez természetesen kellett a srácok egészpályás agresszív letámadása is. Elképesztően büszkék vagyunk a fiúkra, mert nem adták fel és megfogadták a tanácsainkat, amivel szerintem az eddigi legszebb és legboldogabb győzelmüket aratták. A hab a tortán, hogy ezzel a teljesítménnyel egy csoporttal feljebb kerülünk, ahol már olyan ellenfelek vannak, mint a BEAC egy évvel idősebb lányai vagy az Újpest/A csapata. Még egyszer óriási gratuláció a fiúknak, büszkék vagyunk rátok!

2023. január 14. - U11 bajnokság

MAFC Grosics - Kőbányai Darazsak 112-38 (32-11, 31-10, 26-7, 23-10)

Fáczán 16, Somogyi 13, Petőházi 4, Hangay 1, Balogi 1, Nádas 1, Komáromi 1, Herberth 1

A mérkőzés felvétele itt. >>

Kőbányai Darazsak - Budapesti Honvéd/A 44-73 (6-22, 21-12, 11-26, 6-13)

Somogyi 16, Petőházi 9, HERBERTH 7, Fáczán 6, Hangay 3, Nádas 2, Orosz 1

Több oldalról is boncolgathatjuk a negyedik fordulóban történteket, de szükségtelen. A heti edzés munkánkban sem lehet keresni semmi kivetnivalót. Már a bajnokság elején tudtuk, hogy idén számunkra az A-csoport "grátisz" lesz, de ettől függetlenül két igazán elsőrangú mérkőzést játszottunk. A MAFC elleni találkozó számunkra tét nélküli volt, hiszen csapatszerkezetet és képzettséget tekintve meghatározó különbség van közöttünk. Féltávnál vagyunk, innentől minden mérkőzés pontvadászata beleszámít az országos bajnokságba. Így a Honvéd ellen már nagyobb volt a tét. Az esély pár percig a kezünkben volt, de már az első negyedben körvonalazódott, hogy ezzel a lehetőséggel nem most fogunk élni. A második negyedre nagyon büszke vagyok mert ott újra partiba kerültünk, de a következő félidőben borítékolt lett a győztes kiléte. Összességében egy papírforma és egy IRREÁLIS mérkőzés tapasztalatait visszük a februári B-csoportba. Bízom benne vissza tudjuk magunkat tornázni erre a szintre. Megyünk tovább, hajrá fiúk!

2022. december 18. - U11 bajnokság

Kőbányai Darazsak - Római Kaszások 60-45 (16-12, 26-13, 7-19, 11-1)

Fáczán 25, SOMOGYI 16, Petőházi 5, Harazin 4, Kurtán 4, Nádas 3, Csepregi-Orem 1, Merkler 1, Herberth 1

Vasas Amazonok - Kőbányai Darazsak 46-52 (6-9, 16-15, 12-9, 12-19)

FÁCZÁN 17, PETŐHÁZI 11, Kurtán 6, Somogyi 6, Herberth 5, Nádas 3, Balogi 2, Koszoru-Keszi 1, Csepregi-Orem 1

Halkan jegyzem meg, nem erre a két eredményre számítottam. Az elmúlt két hétben az edzéseken nagyon hullámzó volt a teljesítményünk, emiatt nem magunkat vártam a B-csoport esélyeseinek! Számtalan dolgot kellett a fejekben rendezni és azt kell, hogy mondjam, összeszorított fogakkal dolgoztunk az edzésen. Ennek eredménye, hogy a legjobbat hoztuk ki a hétvégi fordulóból. Mindkét mérkőzésen olyan extázisban játszottunk, hogy egyik ellenfelünknek sem sikerült semmilyen játékelemben sanszot adni. Minden egyes labdáért küzdöttünk és bebizonyítottuk, hogy helyünk van a legjobbak között! Kifogásolhatatlan játékkal jutottunk az A-csoportba, ahonnan megkezdjük az éves pontvadászatot! Kétségkívül, nem lesz könnyű dolgunk. Egy kicsit pihenünk és dolgozunk tovább, hiszen a szünetben egy olyan torna vár ránk, amivel felkészülünk a januári fordulókra. Gratulálunk fiúk, büszkék vagyunk rátok!

BEAC Vizslák - Kőbányai Darazsak/Harmat 51-35 (12-14, 21-7, 10-0, 8-14)

Fáczán 20, Sakyenu 6, Orosz 5, Kovács-Sebestyén 2, Szoó 2

Kőbányai Darazsak/Harmat - BLF Kenguruk 63-54 (20-9, 15-19, 5-17, 23-9)

FÁCZÁN 30, SÁFÁR 7, SAKYENU 7, NAGY 4, Kovács-Sebestyén 4, Szoó 4, Komáromi 2, Orosz 2, Nyeste 1, Herbai 1, Poór 1

Advent utolsó vasárnapján a BEAC és a BLF voltak az ellenfeleink. A BEAC elleni mérkőzésen az első negyedig, még játékban tudtunk lenni a nálunk nagyobb lányokkal szemben, de a második és harmadik negyedben jött „rövid”zárlat, ami megpecsételte a sorsunkat és így vereséget szenvedtünk. Még mindig van mit tanulnunk a lányok elleni mérkőzésekből, ugyanakkor azt gondolom, az eredmény nem tükrözi a két csapat közötti különbséget. A második meccsre igazán rápihenhettek a fiúk, mert mi voltunk abban a „szerencsés” helyzetben, hogy egy teljes meccsnyi szünetünk volt. Bár kicsit féltem, hogy ez a pályán is meglátszik majd, hatalmasat tévedtem pozitív értelemben. Már az első perctől olyan intenzitással játszott a csapat, ami minden edző arcára mosolyt csalna és bár ellenfelünk a harmadik negyed végén még átvette a vezetést, a negyedik negyedben már nem adtuk ki a kezünkből a győzelmet. Ehhez kellett Fáczán Peti extrája is, aki bár nagyon elfáradt az előtte lévő három meccsen, ez a mostani teljesítményén sem látszott meg. Büszkék vagyunk a fiúkra, mert egy óriási meneten vannak túl és nagyon örülünk neki, hogy a 2022-es évet sikerült egy szép győzelemmel zárni.

2022. november 20. - U11 bajnokság

Kőbányai Darazsak/Harmat - Kőbányai Darazsak/Pannónia 74-27 (22-5, 20-14, 17-0, 15-8)

SAKYENU 19, Fáczán 18, Acsai 9, Komáromi 7, Orosz 6, Szoó 6, Nagy 5, Sáfár 1, Nyeste 1, Herbai 1, Mezei 1

Budafoki Bolhák - Kőbányai Darazsak/Harmat 50-59 (10-18, 17-9, 12-20, 11-12)

Fáczán 20, Szoó 13, SÁFÁR 10, ACSAI 7, Komáromi 4, Orosz 3, Herbai 1, Mezei 1

Vasárnapi ellenfeleink ismertek voltak már számunkra, mert a Pannóniával a Kőbánya Kupán, a Budafokkal pedig az előző fordulóban volt szerencsénk találkozni. Az este első mérkőzésén egy nagyobb arányú győzelmet arattunk a szépen játszó Pannónia csapata ellen. Kosaraink nagy részét szerzett labdákból szereztük és a ziccereinket is viszonylag nagy pontossággal sikerült a gyűrűbe juttatni. A második mérkőzésen a Budafok volt az ellenfelünk, ahol harciasságban egy másfajta csapattal találtuk magunkat szembe. Szerencsére a srácok ezt jól kezelték és felvették a harcot, még akkor is, ha ellenfelünk védekezése néha átbillent a fault-határ túloldalára. Sajnos ezen a mérkőzésen rengeteg hibát vétettünk főleg az oldalvonali bedobások levédésénél, mert amíg az első találkozón ezekből a helyzetekből szereztünk labdákat és kosarakat, addig a Budafok ellen ez volt a gyenge pontunk és ezt ellenfelünk sokszor ki is használta. Összességében elégedettek lehetünk a látottakkal, mert amit kértünk a srácoktól azt megpróbálták végrehajtani. Most egy csoporttal feljebb lépünk, a következő fordulóig megpróbáljuk kijavítani a hibákat és tovább folytatjuk az elkezdett munkát. Gratulálunk a két győzelemhez a fiúknak, Sebestyénnek pedig gyors felépülést kívánunk!

2022. november 19. - U11 bajnokság

Kőbányai Darazsak - Vasas Akadémia U11 40-67 (0-14, 14-24, 7-17, 19-12)

FÁCZÁN 28, Somogyi 5, Petőházi 2, Acsai 2, Merkler 1, Koszoru-Keszi 1, Herberth 1

Békási/Dűlői Kaszások - Kőbányai Darazsak 51-54 (13-13, 15-16, 6-12, 17-13)

FÁCZÁN 18, Somogyi 17, Nádas 4, Szoó 4, Herberth 3, Petőházi 3, Kurtán 3, Koszoru-Keszi 1, Merkler 1

Valótlant állítanék ha azt mondanám, rendben volt minden. Sajnos nem! Végre teljes kerettel tudtunk edzeni és egészségesek is voltunk, azt hiszem ez mindennél fontosabb. Ebből kiindulva bíztam benne, hogy végre tudunk két jó mérkőzést is játszani, de nem így történt. A rémálom már az első megmérettetésen kezdődött, ahol fegyelem, figyelem, koncentráció hiányában fokozatosan távolodtunk ellenfelünktől. Olyan játék elemekben mulasztottunk, amiket ebben a korosztályban már "nem szabadna". Amíg saját magunkat nem tudjuk legyőzni, addig az ellenfelet se! Második találkozón végre kezdett kiteljesedni amiről az időkérések és a negyedek között beszéltem a fiúknak! Több akarattal és elszántsággal játszottunk, aminek az eredménye, hogy sikerült egymást is jobb helyzetbe hozni a pályán. A győzelemhez mindenképp gratulálok a csapatnak, viszont remélem sikerül levonni a következtetéseket.

2022. november 12. - U12 bajnokság

Kőbányai Darazsak/B - BEAC Újbuda KA/A 12-70 (2-14, 7-27, 0-18, 3-11)

Kurtán 4, Petőházi 3, Nádas 2, Kis 1, Szabó D. 1, Somogyi 1

Kőbányai Darázslányok - Kőbányai Darazsak/B 49-10 (18-0, 15-5, 10-3, 6-2)

Szabó D. 3, HERBERTH 2, SOMOGYI 2, Kurtán 1, Petőházi 1, Kis 1

Nem ez volt eddig a legjobb hetünk. Betegségek és hiányzások miatt egyik edzésen se tudtunk megfelelően felkészülni. Cél az volt, hogy ki tudjunk állni, hisz a végleges keret csak az utolsó pillanatban dőlt el. Az U12-es bajnokság számunkra gyakorló csoport. Mérkőzésrutin és tapasztalat szerzés. A nálunk jóval magasabb és idősebb BEAC lányok korban és tudásban bőven előttünk járnak. Most volt lehetőségünk megtapasztalni milyen, amikor mi vagyunk a "kicsik". Természetesen ezzel semmi gond. A srácoknak igyekeztem a legtöbb szakmai segítséget és tanácsot átadni, időkérések és negyedek közötti szünetekben az alkalmat kihasználva, hogy egy ilyen helyzetben, bizonyos játék szituációkban, hogy reagáljunk. Az U12-es leány csapatunkat jelentősen az U11-es leányzók alkotják. Ebben az évben ők már tanulásban előrébb járnak, mint mi és ez éles helyzetben okozott is számunkra némi zűrzavart. Rendkívül tanulságos forduló volt, amire remélhetőleg a következő időszakban építeni is tudunk. Jövő héten, akár meghatározó forduló is lehet az U11-es hétvége!

2022. október 22. - U11 bajnokság

Római Kaszások - Kőbányai Darazsak 59-46 (14-4, 13-23, 13-7, 19-12)

Fáczán 14, KURTÁN 8, Petőházi 7, Somogyi 6, Csepregi-Orem 5, Hangay 3, Balogi 2, Harazin 1, Koszoru-Keszi, Merkler, Nádas

Kőbányai Darazsak - Kéksárga Zsiráfok 55-46 (11-10, 18-25, 13-6, 13-5)

Somogyi 11, PETŐHÁZI 11, NÁDAS 8, Fáczán 8, Balogi 6, Hangay 4, Kurtán 3, Koszoru-Keszi 2, Merkler 1, Harazin 1, Csepregi-Orem

Nem szeretnék kiindulni a reggeli kezdésből. Egyszerűen kényelmesen és lassan vettük fel a ritmust. Csupán csak a második negyed lendülete volt az, ahogyan azt a másik három játékrészben is látni szerettem volna. Nem értünk vissza az emberrel és számottevő mennyiségű ziccert hagytunk ki a legjelentősebb pillanatokban. Ez megstemplizte az eredményt. Kár volt érte mert nem éreztem távolabb tőlünk óbudai ellenfelünket. Egyértelmű volt, hogy kihajtottuk magunkat, és ez a KLKS csapata ellen is látszott. Viszont arra nagyon büszke vagyok, hogy egy pillanatra se adtuk fel és a "maximumot" hoztuk ki a második mérkőzésből. Sokkal több van bennünk és szeretném ha ez idővel szépen megmutatkozna. B-csoportban maradtunk, gratulálok a csapatnak a győzelemért.

Kőbányai Darazsak/Harmat - Budafoki Bolhák 50-26 (7-7, 20-12, 14-3, 9-4)

FÁCZÁN 17, NAGY L. 12, KOVÁCS-SEBESTYÉN 9, Szoó 7, Poór 2, Acsai 1, Sáfár 1, Sakyenu 1, Mezei, Németh, Orosz, Nyeste

Ziccer Bocsok - Kőbányai Darazsak/Harmat 39-45 (14-10, 13,-21, 8-8, 4-6)

FÁCZÁN 15, SZOÓ 12, SAKYENU 8, Nyeste 3, Kovács-Sebestyén 2, Acsai 1, Sáfár 1, Nagy L. 1, Németh 1, Mezei 1, Poór, Orosz

A fiatalabbak először játszottak nagypályán bajnoki mérkőzést. Óriási energiával küzdöttek mindkét megmérettetésen, ami ilyenkor azért még ritkábban fordul elő. Büszkén elmondhatom, hogy le a kalappal a srácok előtt. Amit az eddigi három évben tanultunk abból mindent visszaláttam! Természetesen az idegtépő percek sem maradtak el. Ennél csak nehezebb mérkőzések várnak ránk, edzünk és tanulunk tovább! Szívből gratulálok a mai eredményekhez!

2022. október 9. - U12 bajnokság

Kőbányai Darazsak/B - Budai Aranysakálok 55-27 (16-6, 11-7, 6-8, 22-6)

FÁCZÁN 18, Somogyi 14, Kurtán 6, Petőházi 4, Herberth 4, Nádas 3, Harazin 3, Balogi 2, Kovács-Sebestyén 1, Koszoru-Keszi, Merkler, Csepregi-Orem

BLF KK/A - Kőbányai Darazsak/B 50-64 (13-16, 22-10, 8-22, 7-16)

SOMOGYI 18, PETŐHÁZI 10, Balogi 9, Kurtán 8, Nádas 6, Fáczán 4, Herberth 4, Merkler 2, Koszoru-Keszi 2, Csepregi-Orem, Kovács-Sebestyén

Szívből gratulálok a csapatomnak, nagyon büszke vagyok rájuk, mert ma megmutatkozott a 2 és fél hónapnyi felkészülés eredménye. Köszönet illeti egykori játékosomat Szidor Bálintot, aki nyár óta segíti az edzői munkámat. Rendezetlenül kezdtük az idei első mérkőzést az U12-es bajnokságban, ám ahogy a feléhez értünk, sorainkat igazítottuk és attól fogva kézben tartottuk a játékot. Nagyobb nehézséget a második küzdelemnél, a BLF csapata okozott nekünk. Kapkodások, eladott labdák miatt 8 pontos hátrányba kerültünk a félidőre. A második játékrészre már jól működött a csapatkémia, koncentráltan, fegyelmezetten vettük vissza az előnyt. Két győzelmünk ellenére sajnos több hibával is játszottunk, jól látszott, hogy a játékelemekben még sokat kell fejlődnünk. A szép eredményhez az is hozzájárult, hogy mindenki kivette a részét mindkét mérkőzésből. Készülünk tovább, mert két hét múlva indul az U11-es bajnokság.