Álló sor (balról): Szidor Levente (edző), Nagy Barnabás, Bohn Levente, Grineusz Péter, Tóth Rajmund, Lantos Levente, Ruszkai Dániel, Dobos Levente, Nagy Ágoston, Berecz Bálint, Szabó Lóránt, Szük Huba, Boronyai Zoltán (vezetőedző) Ülő sor (balról): Tallmayer Áron, Paul Bence, Horváth Gergely, Szántó Soma, Bayomi Zsombor, Halász Kende, Felter Bendegúz, Fekete Nándor, Bayomi Levente, Mechler Ábel, Brunner Ádám, Oszfolk Zsolt

2023. január 28-29. - Nemzeti Serdülő Bajnokság főtábla 1. forduló

Zsíros Akadémia - Vásárhelyi Sólymok 135:43 (42:10, 32:10, 35:12, 26:11)

Nagy 22, Dobos 20, Fekete 19, Lantos 14, Halász 13, Ruszkai 11, Felter 10, Mezei 8, Szük 6, Bayomi Levente 6, Szabó 4, Berecz 2

Zsíros Akadémia - Cívis KK/B 144:41 (48:12, 32:13, 30:5, 34:11)

Dobos 22, Nagy 22, Mezei 17, Lantos 16, Halász 13, Bayomi Levente 12, Bayomi Zsombor 10, Berecz 8, Szántó 8, Felter 6, Paul 6, Szabó 4

statisztika

Kaposvári SI/A - Zsíros Akadémia 70:87 (26:26, 14:23, 16:17, 14:21)

Nagy 22, Mezei 18, Dobos 12, Halász 10, Lantos 8, Ruszkai 7, Fekete 7, Szük 2, Felter 1

statisztika

Fiú serdülő csapatunk a hétvégén megkezdte a főtábla fordulók szakaszát, ahol a 6 forduló során derül ki, mely csapatok kerülnek az A és B döntőkbe az év végén. Az első akadályt teljes sikerrel vettük, két meglehetősen nagy arányú győzelmet arattunk az első napon a debreceni Cívis KK/B és a Vásárhelyi Sólymok csapata ellen, vasárnap pedig egy izgalmas meccsen a jó szerkezetű Kaposvár Sportiskola csapatát sikerült felülmúlnunk. A szombati két meccs során egy pillanatig sem volt kétséges, hogy ellenfeleinknél a játék minden elemében jobbak vagyunk, próbáltuk a vasárnapi meccsre ráhangolódásként felhasználni a mérkőzéseket. Sejteni lehetett, hogy a Kaposvár ellen minden tudásunkra szükség lesz, hogy felülkerekedhessünk, és ennek megfelelően alakult az első félidő, bár pontos a második negyed végére sikerült 9 pontos előnybe kerülnünk. A harmadik negyedben kifejezetten fej-fej mellett haladtunk, nehezen tudtuk feltörni az amúgy nagyon összezárt védekezésüket, kicsivel többet is hibáztunk a befejezéseknél. A srácok az időkéréséknél elmondottakat minden esetben fegyelmezetten betartották, és a negyedik negyedben - pont, amikor a leginkább kellett - tudtak magasabb fokozatba kapcsolni a védekezésben, remek munkát végezve egyértelművé tették, hogy aznap a miénk volt a jobb csapat. A meccs során Ágó újra igazi vezéregyéniség volt, Dobos Levi heroikusan küzdött a - még az ő paramétereit is felülmúló - centertársa ellen, Bendegúz a kipontotzádásáig extrát védekezett, Ruszkai Dani, Lantos Levi és Fekete Nándi elképesztő hasznos kosarakat szereztek, nem beszélve az egészen friss igazolás Mezei Mátéról, aki egy roppant erős 18 pont/10 lepattanó dupla-duplával mutatkozott be új csapatában. Folytatás két hét múlva a Honvéd, Szedeák (Szeged) és az oroszlányi MVM OSE Lions ellen.

2023. január 27. - Budapest-bajnokság

Zsíros Akadémia Kőbánya/B – Kölökös Fiúk 132–30 (40-9, 28-2, 30-13, 34-6)

Grineusz 28, Bayomi Zs. 24, Paul 18, Szántó 14, Tóth 12, Mechler 8, Oszfolk 8, Bohn 8, Nagy 6, Brunner 4, Tallmayer 2

A hétvégi serdülő forduló előtt pénteken pályára lépett Serdülő/B csapatunk is. A bajnokságban több U12-es csapat is elindult és pénteki ellenfelünk is ide sorolandó. A srácoktól elsősorban azt kértem, hogy próbáljanak meg minél könnyebb kosarakat szerezni, valamint a védekezésünk a félpályától erős és masszív legyen. A feladat egyik részét teljesítették is hiszen kosaraink 75%-át gyorsindításból szereztük, amelyeket már sokkal jobb százalékkal dobtunk, mint az előző meccseinken. Azonban a védekezés részében gyakran olyan hibákat követtek el a srácok, amilyeneket egy azonos szintű csapat ellen nem engedhetünk majd meg. A mérkőzés második részét úgy kezdtük, hogy pontgyárosaink nélkül álltunk fel, mert azt szerettem volna elérni, hogy azok a játékosok, akik annyira nem veszik ki a támadásokból a részüket, most aktívabbak legyenek és merjenek olyan dolgokat is véghez vinni, amiket edzéseken gyakorlunk.

2023. január 15. - Budapest-bajnokság

MAFC/B – Zsíros Akadémia Kőbánya/B 43–77 (6-19, 14-16, 12-17, 11-25)

Szántó 22, Bayomi Zs. 18/3, Horváth 7, Grineusz 6, Tóth 6, Mechler 5, Tallmayer 4, Oszfolk 4, Brunner 3, Bohn 2, Paul

Gratulálok a srácoknak a győzelemhez! Örülök, hogy a mérkőzésen sikerült azokat a dolgokat megvalósítani, amiket a hétközi edzéseken gyakorlunk. Természetesen vannak még hiányosságaink, legfőképpen a csapatvédekezésben. Dolgozunk tovább és folyamatosan fejlődünk hétről-hétre.

Zsíros Akadémia Kőbánya/B – Újpest-MT/C 74–33 (26-12, 10-8, 11-8, 27-5)

Bayomi Zs. 16, Grineusz 14, Szántó 13, Horváth 8, Tóth 8, Brunner 3, Paul 2, Bohn 2, Mechler 2, Oszfolk 2, Nagy 2, Tallmayer 2.

A mérkőzés kicsit nehezen indult, letámadásunk nem úgy működött ahogy azt szerettem volna, azonban ezt könnyű ziccerekel tudtuk kompenzálni. A második negyedben ennek az ellenkezőjét láttam a pályán, hiszen aggresszívabb védekezésünkkel sok labdát szereztünk, amiket pontokra már nem tudtak váltani a fiúk. Rengeteg ziccer és dobás kimaradt, amelyek hazai pályán igazán bemehettek volna. A harmadik negyedben is sokat küzdöttek a srácok rengeteg labdát szereztek fiatalabb ellenfelünktől, azonban a dobott pontok száma itt is csekély volt. Az utolsó negyedben már sokkal több olyan helyzetet prbóbáltunk kialakítani, amiket az edzéseken gyakorlunk. Igaz ezen a téren még van hova fejlődnünk, de jó úton haladunk. A meccsek hiánya meglátszik a csapaton és elsősorban a csapatjáték fontosságát szem előtt tartva szeretnénk a bajnokság végéig tovább fejlődni. Gratulálok a srácoknak!

2023. január 8. - Nemzeti Serdülő Bajnokság felsőház 4. forduló

Zsíros Akadémia Kőbánya/A - Cívis KK Debrecen/A 54-58 (8-7, 16-24, 18-11, 12-16)

Halász 16, Nagy 15, Dobos 8, Lantos 8, Fekete 4, Ruszkai 2, Felter 1

statisztika

Bp. Honvéd Akadémia - Zsíros Akadémia Kőbánya/A 83-80 (18-30, 31-13, 20-18, 14-19)

Nagy 32, Dobos 12, Ruszkai 8, Szabó 5, Halász 5, Szük 4, Berecz 4, Felter 2

statisztika

Jó előjelekkel készültünk a fordulóra, a srácok kifejezetten jól teljesítettek az edzéseken, egész héten, mindenki egészséges volt, és ami azt illeti, vártuk is a meccseket. Mindebből azonban sajnos semmi nem volt felismerhető a Debrecen elleni mérkőzés első félidejében, ahol az első 5(!) percben nem dobtunk pontot, és utána se sokat. Mínusz hét ponttal fordultunk, amit az ellenfelünk 11-re is feltornázott a harmadik negyed közepén, viszont innen sikerült felállnunk, és egállal fordultunk az utolsó negyedre. Egészen az utolsó percekig tartottuk magunkat, de annyi enervált végrehajtást és hibát követtünk el, hogy ezen a meccsen nem nyerhettünk. 48/21 a 2 pontos, 18/6 a büntetők aránya, ráadásul eladtunk 32 labdát. A második meccset a csoportéllovas Honvéd ellen játszottuk, ahol nem mi voltunk az esélyesek, mégis gyönyörűen ellensúlyoztuk magasság- és súlybeli hátrányunkat. Az első meccshez képest sokkal bátrabban, hatékonyabban kosárlabdáztunk, viszont korántsem hibátlanul, az első negyedet 12 ponttal nyertük meg, míg a másodikat 18-cal buktuk el. A második félidőben újfent 10 pont hátrányból kellett felkapaszkodnunk, és megint sikerült kiegyenlíteni, ám a kritikus helyzetekben kaptunk egy-két számunkra hátrányos ítéletet, amiből már nem tudtunk felállni, pedig dobhattunk az egyenlítésért. Összességében két nagyon különböző teljesítményű mérkőzésen két nagyon szoros vereséget szenvedtünk, amit nyílván nehezen emésztünk meg, viszont meggyőződésem, hogy az ilyen vereségek kellenek ahhoz, hogy a későbbiekben meg tudjuk nyerni a hasonló hőfokú meccseket.

2022. november 27. - Nemzeti Serdülő Bajnokság felsőház 3. forduló

Zsíros Akadémia Kőbánya/A - Bp. Honvéd Akadémia 55:102 (13:22, 12:31, 12:25,18:24)

Dobos 15, Lantos 13, Szántó 8, Felter 6, Szabó 4, Berecz 3, Fekete 2, Szük 2, Bayomi Zs. 2

statisztika

A fiú serdülő csapat lejátszotta harmadik alapszakasz forduló mérkőzéseit, ezúttal a Honvéd Kosárlabda Akadémia szervezésében, a Ludovika arénában. Tudtuk, hogy nehéz vasárnap elé nézünk, ugyanis Nagy Ágoston "Ágó" ezen a hétvégén Prágában szerepelt a kadett csapat EYBL fordulóján (ezúton is gratulálunk neki a hasznos játékhoz és helytálláshoz), ám ehhez még hozzájött Kende belázasodása, ami elég érzékenyen érintett bennünket. A fordulóra készülve egész héten azon volt a hangsúly, hogyan próbáljuk csapatszinten pótolni az Ágó távolmaradásával keletkezett űrt támadásban és védekezésben, illetve, hogy ennek részeként hogyan használjuk a hétvégét arra, hogy kezdemányezőkészségben, döntéshozatalban bátrabbak legyünk. A Honvéd ellen ez javarészt létrejött, rengeteg szuper megoldás mellé ugyan sok bizonytalanság társult (nem beszélve a jelentős hátrányunkat a testi paraméterekben), mégis - a nagy különbség ellenére - majdnem mindenki fejlődni tudott a mérkőzés során.

Zsíros Akadémia Kőbánya/A - Vasas Akadémia 59:77 (13:23, 11:23, 15:14, 20:17)

Lantos 17, Dobos 12, Szabó 9, Szük 8, Felter 6, Ruszkai 3, Bayomi 2, Szántó 2

statisztika

A második meccsen az aznap egymás után kettőt játszó Vasas volt, akik meglehetősen demoralizáló vereséget szenvedtek a MAFC ellen, várható volt, hogy nem lesznek olyan frissek, pattogósak, mint legutóbb. Ez a feltételezésünk ugyan bejött, de azt nem gondoltuk volna, h akkorát betlizik a csapat, hogy a 18 pontos vereség ránk nézve hízelgő lesz. Még Ágó és Kende nélkül is nyerhető lett volna ez a meccs, ha a valós tudásunk felét legalább megközelítjük. Ehelyett szenvedve, energiátlanul passzíroztuk a játékot, megszámlálhatatlan ziccert hagytunk ki (60/27 a közelik aránya) és labdát adtunk el (36), veszítettük el mindazt, ami amúgy a csapat fejlődő identitását adta az elmúlt hetekben. Január 8-án javítunk.

2022. november 17-20. - EYBL SOUTH STAGE 1

Zsíros Akadémia Kőbánya - Cluj Napoca 98-88 (20:19, 21:23, 34:13, 23:33)

Nagy 46, Dobos 20, Felter 8, Szük 6, Ruszkai 6, Lantos 4, Fekete 2, Paul 1

statisztika

Az EYBL részvétel során évek óta tapasztalat, hogy a résztvevő csapatok különféle, a hazaitól kisebb-nagyobb mértékben eltérő kosárlabda-kultúrát képviselnek. Ennek megfelelően a mérkőzések "kiszámíthatatlanság faktora" magasabb a megszokottnál, ami extra motivációt jelent arra, hogy a tudásunkat, akaratunkat adaptáljuk az adott mérkőzéshez, helyzethez. Ezt a hozzáállást az egész torna során sikerült is megtartanunk, bár helyenként igen hullámzó játékot mutattunk. Az mindenféleképpen jól jött nekünk, hogy rendezők lévén van lehetőségünk a négy meccset négy napra elosztani, azaz naponta csak egy meccset játszani. Ez különösen az első három meccs érzelmi és fizikai terhelésének függvényében vált értékessé utólag nézve. Az első ellenfelünk a kolozsvári, hozzánk hasonló felépítésű Cluj-Napoca csapata volt. Az első félidőben végig fej fej mellett haladtunk, de a harmadik negyedet egészen lehengerlő játékkal nyertük 21 pont különbséggel. Ebből sajnos a negyedik negyedben visszaadtunk 10-et, így izgalmassá téve a végjátékot, ám nem volt kérdéses, hogy megérdemelt a győzelmünk. Ágó extrát játszott (46 pont 15 lepattanó, 9 gólpassz), Dobos Levi elképesztő hasznos 20 pont/20 lepattanó dupla-duplát hozott, és a Kende két szerencsétlen sportszerűtlen fault miatti kiállítását is megszenvedő védekezésünk nagyon fontos helyzetekben volt igazán a helyén.

College Basket - Zsíros Akadémia Kőbánya 81:84 (18:25, 17:19, 21:23, 17:15)

Fekete 7; Halász 24; Dobos 6; Bayomi Zs. 2; Lantos 6, Szuk 2; Ruszkai 2; Nagy 35

statisztika

Második mérkőzésünket az Európa szerte ismert olasz klub, College Basket ellen játszottuk péntek este. Olyannyira nem indult optimálisan a mérkőzés, hogy egy 12:4-es rohanás után alaposan át kellett szervezni a csapatot, ami olyannyira jól sikerült, hogy 25:18-ra mi "húztuk be" a negyedet. Az így megszerzett előnyt fokozatosan tudtuk növelni, a harmadik negyedben már 17 ponttal is vezettünk, azonban ekkor elkényelmesedtünk kissé, többet engedtünk ellenfelünknek, mint korábban. Ők aztán ezt igazi ragadozóként kihasználva egyre közelebb kerültek hozzánk, egyre inkább képessé váltak arra, hogy fölénk kerekedjenek, és nem túlzás kimondani, hogy heroikus küzdelemben sikerült megőriznünk 3 pontot a korábbi előnyből. Nagyon szép, lüktető meccs volt, ahol újra és újra ki kellett lépnünk a komfortzónánkból, márpedig ilyenkor nyílik ki igazán a fejlődés "ablaka". Ágó újra a tripla duplával kacérkodott (35 pont, 12 lepattanó, 9 gólpassz), de ezen a meccsen Kende volt az, aki a legtöbbet tette hozzá a ponttermeléshez.

Zsíros Akadémia Kőbánya - Porsche Basketball-Akademie 82:85 (15:20, 18:20, 16:13, 17:14, 7:7, 8:11)

Nagy 37, Halász 18, Lantos 10, Dobos 6, Szük 5, Felter 4, Ruszkai 2

statisztika

A torna harmadik napján azzal a Porsche Basketball-Akademie csapattal kerültünk szembe, akik egy elég méretes zakót gyűjtöttek be a Stiinta Bucharest csapatától az előző napon. Így aztán egyrészt nagyon is égett bennük a bizonyítási vágy, másrészt a játékstílusuk lényegesen jobban illeszthető az olyan ellenfelek ellen, mint amilyenek mi vagyunk. Tudtuk, hogy a testméretek vonatkozásában nem vagyunk esélyesei a találkozónak, de joggal bízhattunk a csapategységünkben, illetve az előző két nap sikere során felépült önbizalmunkban. Gyorsan kiderült azonban, hogy ezen a napon minden tudásunkra és akaratunkra szükség lesz, hogy partiban tudjunk maradni az amúgy nagyon szimpatikus kosárlabdát játszó ellenfelünkkel szemben. 2:15-ős kezdést követően kínkeservesen hoztuk fel 15:20-ra az első negyedet, mely 5 pont különbség egészen a 4. negyed közepéig nem is sikerült ledolgozni. Az Ágó, Dobos Levi, Halász Kende vezette ötösünk ekkor erőnfelüli teljesítménnyel átvette a vezetést, amit csak az utolsó percben sikerült behozni ellenfelünknek, akik aztán a dupla hosszabbításban érvényesítették magassági és erőfölényüket. Ez utóbbihoz sajnos az is kellett, h Dobos Levi egy szerencsétlen összetérdelés miatt el kellett, hogy hagyja a pályát. Ha nem nézzük az eredményt, a mérkőzés a serdülő kosárlabda ünnepe volt szurkolókkal, magas színvonalú kosárlabdával, izgalommal, küzdelemmel, csodás és elkapkodott megoldásokkal mindkét oldalról. Sajnos nem tudtuk az egész meccsen lelkesedésből pótolni azt a különbséget, ami a fizikai paraméterekből adódott: ellenfelünk majdnem kétszer (!) annyi lepattanót szerzett, mint mi (42:82). Mindenesetre, elképesztően hasznos meccs volt, mindkét alakulat számára.

Santa Cruz Tenerife - Zsíros Akadémia Kőbánya 58:67 (13:19; 14:21; 18:16; 13:11)

Lantos 10, Bayomi Zs. 9, Szük 8, Fekete 7, Halász 7, Szabó 7, Dobos 7, Berecz 6, Paul 2, Szántó 2, Felter 2

statisztika

A vasárnapi zárónapon a papíron egyik legkevésbé erős csapat volt soron. A Santa Cruz Tenerife csapata a játék semelyik szegmensében nem kiemelkedő alakulat, akik a másik spanyol csapat elleni mérkőzéstől eltekintve nagy mértékű vereségekbe szaladt bele. Nem lenézve az ellenfelet, de úgy éreztem, ez a mérkőzés az, ahol teret és időt tudok biztosítani azoknak, akik eddig kevesebb játéklehetőséghez jutottak. A meccs rémálomszerűen kezdődött és később sem lett jelentősen jobb. Az egyedüli pozitívum, hogy elmondhatjuk, megnyertük a meccset, ahol a hibák széles skáláját követtük el, ráadásul elveszítettük azt az identitást, ami az első három meccsen oly nagy mértékben meghatározott bennünket. Kínkeserves győzelem, ahol azok, akiknek fel kellett volna nőni a feladathoz (Ágó nem lépett pályára), javarészt betliztek. Összességében egyértelműen kijelenthető, hogy a tornát sikeresen zártuk, és rengeteget tanultunk magunkról, mint csapatként és egyénileg is, játékosként és edzőként is. Külön ki szeretném emelni a szülői közösséget, akik borzasztóan lelkesen, de felelősségteljesen és korrekten szurkolták végig a négy napot, köszönet érte. Nagyon várjuk a februári folytatást!

2022. október 29. - Nemzeti Serdülő Bajnokság felsőház 2. forduló

Vasas Akadémia/A - Zsíros Akadémia Kőbánya/A 84-80 (17-24, 32-11, 20-25, 15-20)

Nagy 33, Halász 29, Szük 6, Lantos 6, Dobos 4, Felter 2

statisztika

Zsíros Akadémia Kőbánya/A - MAFC/A 81-59 (22-19, 15-18, 19-11, 25-11)

Nagy 35, Halász 21, Lantos 6, Dobos 6, Szük 5, Felter 4, Ruszkai 4

statisztika

Serdülő fiaink hétvégén játszották a bajnokság alapszakaszának 2. fordulóját. Az első ellenfelünk a Vasas volt, akikkel még nem találkoztunk az idei kiírásban, ennek megfelelően a mérkőzés amolyan tapogatózóan kezdődött mindkét fél részéről, de alapvetően tudtuk érvényesíteni az akaratunk. A második negyedben aztán feljebb kapcsolt a Vasas, aminek köszönhetően megzavarodtunk, és rengeteg hibával segítettük ellenfelünk támadásait, egy 5 perces időszakot 19:3-ra nyert ellenfelünk. A második félidőre sikerült feljavulnunk, és komoly elszántsággal és kitartással sikerült lőtávolon belülre kerülni, de végül elfogyott az erőnk és az időnk. A nap másik találkozóján az a MAFC volt az ellenfelünk, aki két héttel ezelőtt rendkívül kellemetlen vereséget mért ránk Debrecenben, agresszív, kemény és félelmet nem ismerő hozzáállásuk akkor megrémített minket, és méretes zakó is lett a vége. A részemről az volt a kulcsa a mérkőzést megelőző felkészülésnek, hogyan hozzam a srácokat olyan mentális állapotba, hpgy ne a múlt nehézségein vagy a jövő ismeretlenjén gondolkozzanak, hanem képessé váljanak arra, hogy a tudásuk és akaratuk legjavát az adott pillanatban előhozzák a piszok nehéz környezetben. Nagy öröm, hogy egy apró, második negyedbeli megingást kivéve az egész meccsen meg tudták valósítani ezt a szellemiséget a srácok. Egymást segítve, biztatva, helyenként jó értelemben fanatizálva végig olyan hőfokon dolgozott a csapat, hogy nem lehetett más a vége, mint egy tekintélyt parancsoló győzelem. Általában véve elmondható, hogy a második meccseken mindig jobban játszunk, de úgy érzem, egyre közelebb kerülünk ahhoz az állapothoz, ami ahhoz kell, hogy a délelőtti meccseket is koncentráltan tudjuk kezdeni a feldobás pillanatától kezdve. Szeretném kiemelni Halász Kende illetve Ruszkai Dani (második meccsen nyújtott) teljesítményét. Előbbi pontszerzésben és játékszervezésben is felzárkózott Ágóhóz, utóbbi megszállottként lendült délelőtti gyengébb teljesítménye fölé, mindenkit jobbá tett a környezetében.

2022. október 16. - Nemzeti Serdülő Bajnokság felsőház 1. forduló

MAFC/A - Zsíros Akadémia Kőbánya/A 78-60 (19-19, 28-15, 23-11, 8-15)

Nagy 23, Szük 11, Felter 7, Fekete 5/3, Halász 4, Lantos 3, Dobos 3, Berecz 2, Bayomi L. 2

statisztika

Cívis KK Debrecen - Zsíros Akadémia Kőbánya/A 85-83 (18-25, 22-19, 21-12, 14-19)

Nagy 36, Halász 19, Dobos 8, Felter 7, Lantos 4, Bayomi Zs. 3, Bayomi L. 3, Berecz 2, Szabó 1

statisztika

Vasárnap megkezdődött a serdülő fiúk ferlsőházi alapszakasza Debrecenben. Az első ellenfelünk a rendkívül agresszív, szabályokat helyenként újraértelmező MAFC volt, akikkel szemben gyorsan kiderült, hogy akaratban és keménységben nem tudjuk felvenni a versenyt. A letámadásuk ellen gyakran tanácstalanok vagy kapkodók voltunk, ennek megfelelően a felállt védelem elleni játékunk sem tudott összeállni, sokszor kaptunk kosarat második, harmadik esélyből, azaz a lepattanózásunk sem tudott hatékony lenni. Összességében viszont óriási tanulási lehetőséget jelentenek az ilyen mérkőzések, ugyanis ennyire nehéz végrehajtási környezetet nem tudunk edzéseken nyújtani egymásnak. Legközelebb csökkentjük a különbséget a két csapat között. A debreceni alakulattal már találkoztunk idén egy felkészülési meccs erejéig, és érzésem szerint sokkal jobban játszva tudtunk egy szoros meccset játszani, ahol sajnos a végén nem nálunk volt az előny. Két hasonló szerkezetű és képzettségű csapatról van szó, akik egyelőre többször eredményesek az ellenfelük hibájából, mintsem a helyzetek kialakításából, de azért sok pozitívumot lehetett látni a srácokon, elsősorban a fókuszáltságban és agresszióban. Huba betegség, Nándi pedig sérülés miatt hagyta ki ezt a meccset, ami hozzájárult a vereségünkhöz, de ettől még sok lehetőségünk lett volna megnyerni a meccset, ha a kritikus helyzetekben nem vétünk alapvető hibákat és ha egy-két nehezen érvelhető játékvezetői ítélet nem bennünket sújt a végjátékban és a hosszabbításban. Összességében egy elképesztően hosszú napon és két rendkívül hasznos mérkőzésen vagyunk túl, amit remekül fogunk tudni felhasználni arra, hogy a két hét múlva esedékes második, hazai rendezésű fordulóra elkezdjük kijavítani mostani hibáinkat.

2022. szeptember 4. - Felkészülési torna, Miskolc

Cívis KK Debrecen - Zsíros Akadémia Kőbánya 101:84 (24:27, 21:21, 28:18, 28:18)

Nagy 20, Felter 16, Halász 10, Szük 10, Dobos 10, Fekete 6, Bayomi Zs. 4, Bayomi L. 2, Ruszkai 1

BKM Iskra Svit - Zsíros Akadémia Kőbánya 16:149 (4:38, 3:36, 7:44, 2:31)

Nagy 30, Felter 20, Berecz 20, Dobos 16, Ruszkai 16, Lantos 10, Szántó 8, Fekete 8, Szabó 6, Szük 4, Paul 4, Bayomi L 2

Az U14-es csapat egy miskolci felkészülési tornán való részvétellel kezdte meg a 2022/23-as idényt. A négy csapatos tornán elődöntő/döntő rendszerben a DEAC csapatával játszottuk az első meccsünket. Az első félidőben a legtöbbször a mi akaratunk érvényesült, de végig sebezhetőek maradtunk a védekezés során, ami előre vetítette a sorsunkat. Halász Kende és Nagy Ágó is nagyon korán kipontozódott (3. negyed első felében), ezt a komoly veszteséget nem tudták a srácok kompenzálni, és végül 17 ponttal maradtunk alul. A meccsen rengeteg jó megoldás mellé sajnos még több kapkodós, nem megfelelő koncentráció mentén meghozott döntés jutott, és a védekezésünk sem tudott kellően harapós, agresszív lenni. A második meccsen szlovák ellenfelünk semmilyen tekintetben nem volt egy súlycsoportban velünk, ennek megfelelően jelentős különbséggel nyertünk, de semmiképpen sem mondanám haszontalannak a meccset. Rengeteget kell és fogunk dolgozni, hogy szintet lépjünk a védekezésben.